Event Calendar v3.1.0 - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: Event Editor
fi: Tapahtumien muokkaus

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: All Day
fi: Koko päivä

en: Repeat
fi: Toisto

en: Add a new event
fi: Lisää tapahtuma

en: Delete this event
fi: Poista tämä tapahtuma

en: Upgraded database to %1$s Version %2$s
fi: Tietokanta päivitetty %1$s versio %2$s:n

en: Error upgrading database for %s plugin.
fi: %s -lisäosan tietokannan päivityksessä virheitä

en: Table already existed
fi: Taulu oli jo olemassa

en: Event Calendar Options
fi: Tapahtumakalenterin asetukset

en: Event category
fi: Luokka

en: Event posts are put into this category for you. Don't make this your default post category.
fi: Tapahtumat sijoitetaan tähän luokkaan. Tämän luokan näkymistä blogin etusivulla voidaan erikseen säädellä. Tästä luokasta ei saa tehdä blogiviestien oletusluokkaa.

en: Show events as blog entries
fi: Tapahtumien näyttäminen blogissa

en: Events are Normal Posts
fi: Tapahtumat näkyvät tavallisina blogiviesteinä etusivulla

en: Keep Events Separate
fi: Pidä tapahtumat erillään

en: Keep Events Separate: the Event Category page shows future events, in date order. Events do not appear on front page.
fi: Pidä tapahtumat erillään: Tapahtumat eivät näy etusivulla, mutta tapahtumaluokan sivulla ne näkyvät aikajärjestyksessä.

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: unknown
fi: tuntematon

en: You cannot change your timezone. Turn off PHP's 'safe mode' or upgrade to PHP5.
fi: Aikavyöhykettä ei voi vaihtaa. Poista PHP:n 'safe mode' käytöstä tai päivitä PHP5:n

en: all day
fi: koko päivä

en: Subscribe to iCalendar.
fi: Tilaa iCalendar.

en: Upcoming Events
fi: Tulevia tapahtumia

en: No events.
fi: Ei tapahtumia.

en: to
fi: –

en: You must choose an event category.
fi: Tapahtuman luokka on valittava

en: Go to Event Calendar Options
fi: Siirry tapahtumakalenterin asetuksiin

en: Number of months
fi: Kuukausia

en: Show day names as
fi: Näytä päivät

en: Single Letter
fi: Yhdellä kirjaimella

en: 3-Letter Abbreviation
fi: Kolmella kirjaimella

en: Full Day Name
fi: Koko nimellä

en: The navigation links are more usable when they are above the calendar, but you might prefer them below or hidden for aesthetic reasons.
fi: Selauslinkit ovat helpoimmin käytettävissä kalenterin yllä, mutta ulkonäkösyistä ne voidaan sijoittaa alle tai kätkeä.

en: Position of navigation links
fi: Selauslinkkien sijainti

en: Above Calendar
fi: Kalenterin yllä

en: Below Calendar
fi: Kalenterin alla

en: Hidden
fi: Piilossa

en: Only Show Events
fi: Vain tapahtumat

en: Show %s logo
fi: Näytä %s—logo

en: You might want to disable popups if you use Nicetitles.
fi: Ponnahduslista kannattanee poistaa käytöstä Nicetitles -ominaisuutta käytettäessä.

en: Popup event lists
fi: Ponnahdustekstin tyyppi

en: Event Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: Number of events
fi: Kuukausia
